top of page

Filmy

WESTERNSTORY

11.5.2011

den-draka.jpg

DEN DRAKA

1.11.2011 

OSH_plakat1.jpg

OSTROV SVATÉ HELENY

B0v10_mk.JPG

RAFTÁCI

24.2.2011 

7.3.2006 

UCAN_poster.JPG

U CAN 

v přípravě

PRINCEZNA A PÍSAŘ

Režie:  Karel Janák

Kamera: Martin Šácha​

Zvuk: Roman Čapek

Výkonný producent: Martin Kořínek

Scénář:  Rudolf Merkner

Žánr:  štědrovečerní pohádka ČT

Ona má svou hlavu a on zase svůj plán,jenže teď musí spoléhat jeden na druhého!

Královský písař Janek a princezna Amálka myslí hlavně na různé legrácky a vylomeniny. Na hradě se chystá slavnost a vše se zdá zalité sluncem. Právě v tu chvíli se ale objeví temný mrak v podobě tří bohatých návštěvníků v čele s urozeným panem Dietrichem…

 

http://www.zkouknito.cz/video_112024_princezna-a-pisar-2014

U CAN - v přípravě

Režie:  Tomáš Medek

Scénář:  Petr Kolečko

Žánr:  teenage komedie z tanečího prostředí

Hrdina filmu Tomáš má velký sen – být nejlepším street tanečníkem, chce proto udělat všechno a přihlásí se na taneční soutěž. Soutěž je však pouze pro skupiny a tak musí obyčejný kluk z elektroprůmyslovky složit vlastní CREW.  Na pomoc vezme své kamarády ze sídliště, automechanika Dejva, Vietnamece Tuana, vyhulence  Zevláka a sídlištní dávačky Kiki a Viki. 
Tanec  je jejich jediná zábava, způsob, jak se vyjádřit,  ale  také šance, jak opustit ubíjející realitu života na sídlišti.
Na předkole soutěže se Tomáš zamiluje do Katky z konkurenční crew nafrněného Ondřeje Dudlíka zvaného O.D. a nechá se vyhecovat do tanečního battlu, jenž se slabou choreografií s O.Dho skupinou prohraje. Pochopí, že nemá šanci a jeho parta se rozpadá stejně jako život Tomáše, jenž je odsouzen k životu elektrikáře.
Záhy však přijde šance na obrat, když šéf soutěže věnuje Tomášovi divokou kartu, aby přilákal více diváků ze sídliště. Tomáš postaví staronovou crew a získá také novou choreografku – Katku, holku kterou miluje. Katka jeho nabídku přijme především proto, že její přítel O.D. ji nedává prostor ani ve vztahu ani v tanci. Katka vůbec partě ze sídliště nevěří, ale po několika počátečních neúspěších se crew začne zlepšovat. Katka pochopí, že síla Tomáše a lidí ze sídliště je v jejich snu a touze vyhrát. I když to možná nejsou ti nejlepší tanečníci na světě, tanec je pro ně všechno.  Katka se do Tomáše také zamiluje a noc před  finále stráví Tomáš s Katkou spolu. Věří, že soutěž vyhrají. Jenže intrikující  O.D. vyprovokuje bitku v klubu se Zevlákem a Dejvem, kteří končí kvůli napadení ve vazbě. Zdá se, že nestihnou finále soutěže. Katka všechno vzdává a opouští Tomáše, jemuž to celé dává za vinu. Zničený Tomáš  podnikne poslední riskantní výpravu. Vyšplhá ke Katce na balkon, kde  proskočí oknem, aby jí následně přesvědčil a ukázal, že on i parta  udělají cokoliv, aby vyhráli. Na finále v poslední vteřině dorazí Dejv i  Zevlák. Tomášova parta vyhrává.  Nejen díky trikům a choreografii, ale také díky lásce, přátelství a energii. Prostě díky všemu, co k dobrému tanci patří.

WESTERNSTORY

Režie:  Vlastimil Peška

Scénář:  Vlastimil Peška

Žánr:  westernová komedie

Fenomén Wild West Show založil legendární Buffalo Bill v roce 1883. Představení z divokého západu na novou sezónu připravuje i westernové město v Boskovicích, hlavní hvězda Presley si ale během zkoušky zlomí hned obě ruce. Zaskočit musí populární herec z Prahy. Ten velmi rychle zjistí, že házet tomahavk v plné jízdě není taková legrace jako v televizi a že celý soubor a obyvatelé města western nehrají, ale že ho žijí. Hrají: Mario Kubec, Petr Vondráček, Bob Klepl, Pavel Zedníček, Matouš Ruml, Veronika Kubařová, Kristýna Leichtová, Pavel Landovský

OSTROV SVATÉ HELENY

Režie: Vlastimil Šimůnek

Scénář:  Vlastimil Šimůnek, Andrea Bílková

Žánr:  Drama, roadmovie

Ostrov Svaté Heleny vypráví příběh zpěváka Františka, člověka sobeckého i milujícího, který se živil jako hudebník na zaoceánských výletních lodích. Postupně se odcizil své rodině a zůstal sám.

Na radu přátel se vydává hledat dceru do tisíc kilometrů vzdálené krajanské vesnice Svatá Helena v rumunském Banátu. Setkání s lidmi, kteří žijí v souladu s Bohem a přírodou a pátrání po dceři, která o sobě nedává vědět, nakonec smíří Františka s myšlenkou, které se s přibývajícím věkem tak bojí — že dožije život ve vyhnanství samoty. Věci však dostanou nečekaný spád...

DEN DRAKA

Režie:  Michal Reich

Scrénář:  Paul Lopez

Genre:  Thriller

Prázdné se naplní. Staré se obnoví.  Křivé se narovná.

Spíš pocit než příběh. Spíš sen než skutečnost. Film vypráví o Qinovi, Asiatovi, který žije v cizí zemi a musí se živit dovozem zeleniny. Během tradičního čínského rituálu pohlédne do svého nitra a obrazy, které spatří, se prolnou se skutečností jeho všedního dne.

Objeví se tajemná postava, která je jako Qinův stín. Je všude tam, kde je i on. Pronásleduje ho…nebo ho snad provádí jednotlivými komnatami věštby. A až přijde správný čas, Qin se s ní bude muset utkat v souboji, ve kterém nemůže zvítězit silou. Bude muset pochopit podstatu svého stínu…  Hrají: Qin Xiao Xiong, Pavel DvorščíkPrvní český kung-fu film Den draka je v mnoha ohledech ojedinělým projektem. Vzniknul v koprodukci Cinemanie s.r.o., České televize, Flamesite s.r.o. a FAMU. Je to krátký film plný bojových scén unikátních pro české prostředí, propojených snovými obrazy a temnou atmosférou.

Den draka je výjimečný nejen svým žánrem, ale i snahou sloučit prvky art-filmu s rysy hong kongské kinematografie. Hlavním výrazovým prostředkem se stává pohyb těla a příběh se volně prolíná skrz sled obrazů a asociací.

RAFTÁCI

Režie:  Karel Janák

Scénář:  Karel Janák, Tomáš Holeček, Jan Prušinovský

Žánr:  teenage letní komedie

Letní teenagerovská komedie režiséra Karla Janáka s Vojtou Kotkem a Jirkou Mádlem v hlavních rolích. Každý z nás si vzpomíná na noční můru dospívajícího teenagera, kterou je dovolená s rodiči. A když se tato noční můra stane skutečností jen díky nešťastné souhře náhod, je to opravdu k vzteku. Dany s Filipem se ale nevzdávají ani v této situaci.
Celovečerní film Rafťáci je plný smíchu, napětí a trapasů z nečekaných situací. Poslední dovolená s rodiči, při které kluci zažívají akce, u kterých by rodiče vůbec být neměli.

Když Dany slíbil Filipovi, že mu pomůže sbalit holku, netušil, kolik překážek se jim postaví do cesty. Přestože se postupně musejí vyrovnat s přítomností Danyho rodičů, malého brášky Honzíka, přísného instruktora Bořka, objevení dívčího vodáckého kurzu nakonec nabídne nepřeberně možností, jak dosáhnout cíle Filipovy touhy.
Co všechno se dá na vodě zažít? Koupání, nudu, peřeje, únavu, lásku, zklamání či opilost.

Rafťáci jsou komedií pro mládež, teenagery, ale svoje si v něm najde i generace jejich rodičů, kterým se po bezstarostnosti prvních lásek už jen stýská.

bottom of page